Trendy wiosna lato 2015

czwartek, 22 styczeń 2015

LATA 70.

Jeszcze do niedawna zagraniczne wybiegi należały do dziewczęcych reprezentantek londyńskiej modkultury. Przy okazji wiosenno-letniego sezonu, niezależne panny wkraczają w kolejną dekadę, czyli w jeszcze bardziej nonszalanckie i wyzwolone lata 70. Do gry wchodzą etniczne motywy, biżuteryjne aplikacje i przyciągające uwagę połączenia różnorodnych faktur, wzorów i kolorów. Z historycznego punktu widzenia, jest to dekada, która nie miała pomysłu na stworzenie swojej ikonicznej sylwetki i kontynuowała tendencje z lat 60. Co zatem ją wyróżnia? Jeszcze większa niezależność oraz całkowite zatarcie się granic między stylem codziennym a modą wieczorową. Atmosfera dekady lat 70. udzieliła się m.in. takim markom jak: Gucci, Etro, Dries Van Noten, Prada, Derek Lam czy Saint Laurent.

Trendy na wiosnę lato 2013

wtorek, 30 grudzień 2014

Gucci-Spring-2013

Mediolan wita sezon wiosna-lato 2013 z wielką pompą i jednym z najbardziej wyczekiwanych pokazów tej jesieni - domu mody Gucci

Frida Giannini mocno trzyma się obranego kursu i stylu inspirowanego dekadą lat 70-tych. Zarówno w kolekcji Resort 2013 taki i tej zapowiadającej kolejną wiosnę i lato znajdziemy nieskazitelny luksus i szykowny glamour prosto z kręgów socjety z Beverly Hills. 

Na początek Gucci serwuje zwiewne suknie i sukienki oraz tuniki zestawiane ze spodniami w tym samym kolorze. Nienagannie skrojone ubrania zachwycają precyzyjnie dobranymi detalami. Zwiewne falbany wokół dekoltów i rękawów dodają lekkości i romantycznego charakteru kreacjom.